Ekspert ds. Modelowania Ryzyka

Podstawowe informacje:

  • Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)
  • Numer referencyjny: 027/MW/2020

Zakres obowiązków:

Dla naszego Klienta, prężnie rozwijającej się międzynarodowej instytucji finansowej poszukujemy kandydatek i kandydatów na stanowisko:

  • Budowa i rozwój modeli oceny ryzyka (m.in. credit, market, crime, ALM) w obszarze produktów finansowych dedykowanych klientom detalicznym i/lub korporacyjnym,
  • Tworzenie baz danych oraz ich analiza pod kątem jakościowym na potrzeby budowy modeli,
  • Udoskonalanie istniejących modeli w oparciu o informację zwrotną od użytkowników,
  • Bieżąca współpraca z zespołem odpowiedzialnym za walidację i audytorami,
  • Monitorowanie procesu wdrażania modeli w środowiskach informatycznych,
  • Prowadzenie analiz ilościowych i jakościowych,
  • Sporządzanie raportów i dokumentacji związanej z tworzeniem modeli.

Wymagania:

  • Min. 3 letnie doświadczenie w modelowaniu w obszarze ryzyka (m.in. credit, market, crime, ALM),
  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk ścisłych (ekonometrycznym, statystycznym, matematycznym, metod ilościowych lub pokrewne),
  • Wiedza z zakresu stosowania metod statystycznych lub technik modelowania,
  • Wiedza z zakresu regulacji ryzyka dotyczących instytucji finansowych,
  • Biegła znajomość co najmniej jednego z narzędzi do przetwarzania i analizy danych – SAS, Python, R lub SQL,
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
  • Odpowiedzialność za realizowane zadania od początku do końca,
  • Samodzielność, analityczne podejście i chęć rozwiązywania problemów,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę z atrakcyjnym systemem wynagrodzenia,
  • Pracę w zgranym, doświadczonym zespole oraz kooperację z międzynarodowymi strukturami grupy,
  • Dostęp do nowoczesnych technologii,
  • Dalszy rozwój w obszarze przetwarzania i analizy danych oraz modelowania ryzyka,
  • Pracę pełną wyzwań – liczymy na twoją pro aktywność i chęć podejmowania nowych inicjatyw,
  • Udział w profesjonalnie przygotowanym onboardingu – programie wdrożeniowym do firmy,
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrze uzależnione od twoich potrzeb rozwojowych,
  • Bezpłatne kursy językowe,
  • Benefity pozapłacowe (opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta sportowa, kafeteria).