Cisco Network Administrator

Podstawowe informacje:

  • Lokalizacja: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska (śląskie)
  • Numer referencyjny: 052/PKK/2019

Zakres obowiązków:

Dla naszego Klienta, światowej klasy lidera w produkcji rozwiązań technologicznych poprawiających jakość i bezpieczeństwo jazdy, poszukujemy kandydatów na samodzielne stanowisko:

Opis stanowiska:

Samodzielne zarządzanie systemem Cisco UCM z poziomu administratora na obszarze EMEA (3 linia wsparcia dla krytycznych i złożonych problemów),
analiza incydentów w infrastrukturze sieciowej i telefonicznej, rekomendowanie i wdrażanie zmian mających na celu poprawienie funkcjonowania i działania technicznej infrastruktury IT,
opracowywanie i prowadzenie dokumentacji schematów sieciowych, konfiguracji, szablonów projektowych, standardów i instrukcji pracy oraz dokumentacji operacyjnej,
planowanie i wprowadzanie zmian konfiguracyjnych, aktualizacji i konserwacji w utrzymywanych urządzeniach sieciowych,
wdrażanie narzędzi Cisco Call Manager u klienta wewnętrznego, szkolenie użytkowników,
udział w realizacji projektów, współpraca z zespołami IT, ds. sieci i telefonii, bezpieczeństwa oraz zewnętrznymi dostawcami usług.

Wymagania:

Ugruntowana wiedza techniczna i praktyczna CISCO Call Manager na poziomie administratora,
mile widziane certyfikaty: ITIL, CCDA, CCNP, CCDP, Security, CISSP, CCIE,
biegła znajomość języka angielskiego - swobodna komunikacja oraz słownictwo techniczne,
solidne doświadczenie w organizacji IT wspierającej wewnętrzną infrastrukturę sieci lokalnej i rozległej (doświadczenie pracy w branży motoryzacyjnej lub produkcyjnej będzie dodatkowym atutem),
znajomość przełączników LAN CISCO, routerów CISCO, kontrolerów bezprzewodowych, zapór Checkpoint, F5 balancers, akceleratorów WAN Riverbed, serwerów cloud proxy, splunk,
dodatkowo wiedza techniczna w zakresie LAN, WAN, MPLS, DMCPN, TCP/IP, Cloud, 5S i Root Cause Analysis,
wykształcenie wyższe informatyczne, matematyczne lub podobne,
chęć pracy na samodzielnym stanowisku, zdolności analityczne, umiejętność  rozwiązywania problemów,
umiejętność dzielenia się wiedzą ekspercką i prowadzenie szkoleń w zakresie technologii CISCO.

Oferujemy:

Odpowiedzialną pracę pełną wyzwań na samodzielnym stanowisku,
stabilne zatrudnienie na korzystnych warunkach + pakiet benefitów,
elastyczny czas pracy,
przyjazną atmosferę pracy i współpracę w zespole zaangażowanych profesjonalistów w globalnej organizacji.