Analityk Ryzyk Rynkowych

Podstawowe informacje:

  • Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)
  • Branża:
  • Numer referencyjny: 068/RM/2018
  • Ilość wakatów: 1

Opis:

Dla naszego Klienta, Towarzystwa Ubezpieczeniowego, poszukujemy kandydatów z doświadczeniem w pracy z zagadnieniami ryzyka rynkowego bądź absolwentów kierunków ścisłych (matematyka finansowa).
Opis stanowiska:
Aktualizacja dokumentacji i procedur oraz udział w realizacji wymogów dotyczących Dyrektywy Solvency II
Raportowanie wewnętrzne w zakresie zarządzania ryzykiem
Aktualizacja i rozwój baz danych z portfelami inwestycyjnymi spółki oraz kontrola limitów inwestycyjnych
Aktualizowanie danych w systemie transakcyjnym w celu wyliczania danych inwestycyjnych
Prowadzenie i rozwój baz danych w celu wyliczania parametrów ryzyka spółki
Rozbudowa istniejących i budowa nowych narzędzi obliczeniowo- raportujących

Wymagania podstawowe:

Doświadczenie zawodowe w departamencie ryzyka, aktuariatu z wymogami SII z obszaru ryzyka rynkowego, kredytowego bądź bankowego (dział ALM)
Doświadczenie w kalkulacji wymogów kapitałowych zgodnie z Dyrektywą Solvency II – ryzyka rynkowe oraz ryzyka ubezpieczeniowe
Wykształcenie wyższe matematyczne, statystyczne lub ekonomiczne (w tym znajomość zagadnień matematyki aktuarialnej, matematyki portfelowej lub matematyki finansowej)
Znajomość instrumentów finansowych, pochodnych ich miar ryzyka oraz zagadnień związanych z  analizą ryzyk rynkowych
Miele widziana podstawowa znajomość rachunkowości
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
Bardzo dobra znajomość MS Excel, Access
Umiejętność pracy z danymi oraz znajomość teorii relacyjnych baz danych
Wysoko rozwinięte zdolności analityczne i umiejętność logicznego myślenia

Oferujemy:

Atrakcyjną pracę w środowisku ubezpieczeniowym skoncentrowanym na rozwój
Możliwość podnoszenia kompetencji i kwalifikacji
Pracę w przyjaznej atmosferze w renomowanej firmie
Bogaty wachlarz świadczeń socjalnych